POZNAJ POLSKĘ

Naszą przygodę w Toruniu zaczęliśmy 21.10.2022 r. od zwiedzenia dwóch muzeów: Muzeum Podróżników i Domu Mikołaja Kopernika. W pierwszym obiekcie uczniowie zapoznali się z pamiątkami przywiezionymi z podróży przez Tony’ego Halika, niemałe zainteresowanie wywołały opisy egzotycznych miejsc, biżuteria czy stroje plemion odwiedzanych przez podróżnika. W Domu Kopernika zaciekawiły uczniów dawne… sprzęty i ubiory, ale największe wrażenie zrobiło samo wejście do piwnic z doby renesansu, jak i projekcja multimedialna na najwyższym piętrze.   

Następnego dnia uczniowie zwiedzili Park Pamięci (oprowadzeni przez historyka naszej szkoły) i Kaplicę Pamięci. Mogliśmy też uczestniczyć we Mszy Świętej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.  Po obiedzie obejrzeliśmy film „Kosmos” w Planetarium Toruńskim, wzięliśmy też udział w projekcie multimedialnym BAZA MARS #17. Jeszcze tego samego dnia po kolacji odbyło się nocne zwiedzanie Torunia z przewodnikiem przebranym za toruńskiego kata, który miejscową gwarą opowiadał o perłach zabytków Torunia, przytaczał legendy o tym mieście, jednocześnie oprowadzając nas po Starówce i najbliższej okolicy.

Ostatni dzień wycieczki zakończył się zwiedzeniem Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym można było zapoznać się z historią wypieku toruńskich pierników, legendami z nią związanymi, a także spróbować słodkiego przysmaku.

Trzy dni zleciały jak z bicza trzasł i po południu nadszedł czas powrotu do Szczecinka.

Kategorie: